radyo

Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü günlük yaşamın her alanına giren radyolardan ve televizyonlardan bizlere gerçekleri ve kurmaca dünyayı sunan profesyonellerin yetiştiği bölümdür. Dünya’yı, insanı, Evren’de gözümüzün göremediği uzaklıkları, mutluluğu, hüznü, kıskançlığı, bilgiyi, doğumu, ölümü hep ‘bizler’ anlatır ya da gösteririz, çünkü bizler kitle iletişiminde temel kural olan ekip çalışması temelinde yetiştiriliriz. İşbölümü ve işbirliği ile program üretimi, yapım-yayın sürecinin kesintisiz bir bütün olması zorunluluğuna dayalıdır. Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü’nün amacı işte bu süreçte görev alacak bilgi ve beceri ile donatılmış, gerçeklere ve düş dünyasına kapılar açacak, profesyoneller yetiştirmektir.

Teknik liselerdeki Radyo-Televizyon bölümü mezunlarının ‘sınavsız geçiş hakkı’ vardır. İngilizce Hazırlık sınıfını okumak isteğe bağlıdır.
Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü’nün öğretim kadrosunda bu alanda eğitim almış ve sektörde deneyim kazanmış profesyoneller bulunmaktadır. Böylece bir yandan kuramsal bilgiler verilirken bir yandan da meslek öğreten bir okul için gerekli olan uygulama çalışması gerçekleştirilmektedir.

Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü’nden mezun olanlar, rekabetin çok güçlü olduğu kitle iletişim araçları sektöründe iş bulabilmektedirler. Mezunlarımızın iş bulmaları konusunda her türlü destek sağlanmaktadır. Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü’nü bitiren öğrencilerimiz, yönetmen yardımcılığı, senaryo yazarlığı, habercilik, kameramanlık, metin yazarlığı, makyajcılık, sesçilik ve ışıkçılık gibi görevleri yürütebilecek bilgiyle profesyonel hayata başlamaktadırlar.